Gjithçka që dimë në lidhje me Spider-Man: Miles Morales
7 komente

Marvel’s Spider-Man bëri debutimin në PlayStation 4 në 2018. Loja e heroit të comics u prit me lavdërime universale nga kritikët dhe fansat, dhe u bë një histori e madhe suksesi për Sony.

Tifozët të etur për të vendosur maskën e kuqe përsëri nuk kanë pse të presin gjatë ndërsa zhvilluesi i Insomniac Games njoftoi se do të nisë një vazhdim me PS5. Këtu është ajo që ju duhet të dini në lidhje me Spider-Man: Miles Morales.

Sony zbuloi zyrtarisht PlayStation 5 më 11 qershor. Jo vetëm që zhvilluesi japonez zbuloi qindra lojëra të ardhshme, por vetë konsoli u shfaq përfundimisht me të gjithë lavdinë e saj. Ndërsa asnjë çmim ose datë e lëshimit nuk është vendosur zyrtarisht, pajisja do të dalë në shitje këtë fundvit.

Lojë e pavarur

Fillimisht ka pasur konfuzion nëse Spider-Man: Miles Morales ishte një vazhdim i lojës së parë, një shtesë DLC, apo një remake e lojës së vitit 2018. Sidoqoftë vetë zhvilluesi e qartësoi konfuzionin në Twitter, duke deklaruar se në fakt është një lojë e pavarur.

Veterani i industrisë, Jason Schreier sqaroi më tej, dhe pohoi se lëshimi do të jetë i ngjashëm me atë të 2017-ës, Uncharted: The Lost Legacy. Loja ishte histori e pavarur nga UC4, dhe ishte rreth tetë orë e gjatë. Ndoshta Miles Morales do të ketë një theks më të madh në side quests.

Data e lëshimit

Në kohën e shkrimit, loja nuk ka një datë konkrete lëshimi. Edhe pse Insomniac ka deklaruar se do të bëjë debutimin e tij në tre muajt e fundit të vitit 2020, i cili duket se përputhet me dritaren e lançimit të PS5.

Ndërsa dihet pak për përmbajtjen e lojës së ardhshme, traileri lë pak të kuptohet. Duket se shumica e tregimit do të përqendrohet në origjinën e Miles Morales dhe Peter Parker që kalon pishtarin tek ai.

Karakteri popullor gjithashtu ishte pjesë e filmit të pritur shumë mirë, Into the Spider-Verse, i cili debutoi në vitin 2018. Filmi ishte hit masiv për Sony Pictures, kështu që mbase loja PS5 do të marrë ndikim prej filmit.

Burimi : GAMEON ALBANIA. https://gameon.al/

# console ps4# console ps5# playstation 5# sony playstation#albagame#albagame albania#game news#gamers

7 komente

AnnotoAbunk

AnnotoAbunk

play casino http://onlinecasinouse.com/# world class casino slots vegas slots online casino slots

agolajimaceg

agolajimaceg

http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ – Amoxicillin 500mg Buy Amoxicillin Online rji.kgnj.albagame.al.clm.ne http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

uahezzuu

uahezzuu

http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ – Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin Online pxe.dtqc.albagame.al.sqw.ja http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

oliifuduqic

oliifuduqic

http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ – Buy Amoxicillin 18 qes.auls.albagame.al.mty.mj http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

ucoqowe

ucoqowe

http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ – Amoxicillin Online Amoxicillin 500mg Capsules meo.btxv.albagame.al.cje.aq http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

unigopeh

unigopeh

http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ – Buy Amoxicillin Online Amoxicillin xiz.pbuc.albagame.al.dtu.yr http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

ewuseko

ewuseko

http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ – Buy Amoxicillin Online Amoxicillin eah.ezeb.albagame.al.boq.bl http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

Posto një koment

Produkte të përzgjedhura

Liquid error (product-item line 3): include usage is not allowed in this context